Altın
ONS ALTIN 1293.15 $ +0.28% (+3.61) GRAM ALTIN 222.21 tl -1.68% ÇEYREK ALTIN 361.08 tl -1.68% REŞAT ALTIN 1462.11 -1.68% Dolar 5.3430 -1.85% Euro 6.0935 -1.96%

Altın almak mantıklı mı?

altın

Altın neden değerli?

Altın, dünya üzerinde sadece yatırım aracı olarak kullanılmadığından dolayı her daim değerli bir maden olarak belli bir piyasa değerine sahip olmuştur. Altın uzun vadede sürekli yatırımcılara kazandırmış olması, alternatifinin olmamasından kaynaklanır. Altın, yapay yollarla üretilmediği için sadece dünya üzerinde var olanlar kullanılmak zorundadır. Bu da altın değerini üst seviyeye çekmektedir.

Altın almak mantıklı olur mu?

Altın doğru yatırım mı? Sorusu son zamanlarda özellikle yatırımcılar tarafından çok fazla sorulmaktadır. Şöyle söyleyebiliriz ki, altının 2013 yılından itibaren bir düşüş yaşaması, uzun süreli düşeceği anlamına gelmez. Altın Piyasası yapay olarak elde edilmediği sürece her daim değerli bir yapı olarak kalacaktır. Ancak günümüzde ciddi değer kaybı yaşaması bir süreliğine altın yatırımından uzak durulmasına işaret etmektedir. Çünkü bu düşüşün daha ne kadar süreceği belli değildir. Altın konusunda uzman kişiler, bir süre daha altın yatırımı yapılmaması gerektiği konusunda vurgulamaktadır.

Altın fiyatları gerçekleri yansıtıyor mu?

Altını, günümüzdeki fiyatından daha yüksek fiyatlarda alanlar bu konuda üzülmemelidir. Çünkü altın bu düşüşü atlattıktan sonra ilerleyen dönemlerde mutlaka bir ilerleme kaydedeceği düşünülmektedir. Sonuç olarak altın yatırımı yapmadan önce bir süre beklemenizi öneriyoruz.

Altın piyasasını hızlı takip etmek için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

- Altının Gramı
- ALTIN FİYATLARI