Altın
ONS ALTIN 1499.85 $ -0.19% (-2.87) GRAM ALTIN 276.31 tl 0.05% ÇEYREK ALTIN 449.01 tl 0.05% REŞAT ALTIN 1818.13 0.05% Dolar 5.7306 0.32% Euro 6.3499 0.33%

Avustralya Doları kaç tl? Avustralya Para Birimi

altın

Avustralya para birimi

Para birimi kodu AUD olan Avustralya doları 1996 yılından itibaren Avustralya’nın para birimi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca Cocos Adaları, Bağımsız Pasifik ülkeleri Kiribati, Nauru, Norfolk ve Christmas adalarıyla birlikte Tuvalu’nun da para birimi olarak kullanılmaktadır. Genel olarak bilinen dolar işareti $ ile kısaltılmaktadır. AU$ olarak yazılır ve diğer dolar para birimlerinden ayrılmaktadır.

Avustralya doları, dünya genelinde ABD Doları, Avro, İngiliz sterlini, Kanada doları ve Japon Yeni’den sonra en çok işlem gören para birimi olarak bilinir ve yabancı döviz işlemlerinin %4-5’ini temsil eder. 1 Avustralya doları aud.dovizgrafik.com üzerinden incelendiğinde 2,8847 Türk Lirasına denk gelmektedir. DovizGrafik.com sitesi aracılığıyla elde edilen bilgiler güncel olarak paylaşılmaktadır.

Döviz Grafik internet sitesi üzerinden rahatlıkla Avustralya doları hakkındaki döviz kurlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu para biriminin diğer para birimlerine olan karşılığını da görmeniz mümkün. Bu anlamda tüm para birimlerinin verilerini Merkez Bankasından alarak hızlı ve güncel halini paylaşan internet sitesi aracılığıyla diğer döviz kurları hakkındaki bilgilere de ulaşmanız mümkün olacaktır. İnternet sitesi üzerinde yer alan döviz hesaplama uygulamasını kullanarak, kullanmak istediğiniz para biriminin, öteki para birimlerine olan karşılığını da ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Gelişmiş bir alt yapısı olan DovizGrafik.com aracılığıyla güncel döviz kurlarını takip edebilir ve Avustralya dolarındaki anlık grafikleri inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu konuda sizlere grafik görselleriyle hizmet vermekteyiz.

Yararlı bağlantılar

Avustralya Doları grafik
Avustralya Doları kaç tl?