Altın
SPOT ALTIN 1186.85 $ -0.61% (-7.34) GRAM ALTIN 233.18 tl -4.58% ÇEYREK ALTIN 378.92 tl -4.58% REŞAT ALTIN 1534.34 -4.58% Dolar 6.1110 -3.95% Euro 6.9237 -4.22%

Dolar TL kuru Kasım 2015'te nasıl olacak

altın

Dolar, seçimden nasıl etkilenecek?

Seçim sonuçları belli oldu ve AKP'nin tek başına iktidar olacağı kesinleşti. Bu durumda dolar kurunda ve diğer döviz kurlarında ne gibi gelişmeler yaşanabilir?
AKP'nin iktidar oluşuyla, siyasi belirsizliğin ortadan kalkması ve istikrarın sağlanması, ekonomiye olumlu yansıyabilir. Ekonomide istikrarın sağlanması ile, Türk Lirası'nda özellikle son 6 ayda görülen hızlı düşüş kaybında toparlanmalar görülebilir. Ekonomik istikrarın bozulmasıyla, yatırımcının geri çekilmesi faizlerin artması, döviz kurlarında hızlı bir yükselişe neden olmuştu. Hızlı kurulacak bir hükümet bu durumu durdurabilir ve Türk Lirası'nda tekrar değer artışı görülebilir.

Dolar ne olacak

Siyasi ve ekonomik istikrarın sağlanması ile Türk Lirası'nda görülmesi muhtemel olan artış, dolar ve diğer döviz kurlarında da düşüş yaşatabilir. Hızlı 3 liranın üstüne çıkan dolarda tekrar 2.80 bandını hatta kısa vadede 2.60'ları görmek mümkün olabilir. İstikrarın sağlanması, faizleri düşürebilir ve döviz kurlarındaki bu ivmeli yükseliş durabilir ve yönünü tekrar aşağı çevirebilir.

Dolar kuru canlı takibi

Dolar ve diğer döviz kurlarındaki anlık düşüş veya yükselişleri takip etmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

TLkur.com - canlı olarak dolar kurunu ve diğer bütün para birimlerinin tl karşısındaki değerini takip edebilirsiniz.
- dolar kaç tl

- Altinfiyatlari24.com - döviz kurları sayfamız ile başlıca öneme sahip döviz kurlarını takip edebilirsiniz.
- serbest piyasa döviz


- altın fiyatları