Altın
SPOT ALTIN 1197.29 $ +0.29% (+3.45) GRAM ALTIN 251.27 tl -5.37% ÇEYREK ALTIN 408.31 tl -5.37% REŞAT ALTIN 1653.32 -5.37% Dolar 6.5261 -5.40% Euro 7.4157 -5.82%

Eylül ayının son haftası için üyelerimizden tahminler

altın

Hepimiz biliyoruz ki altın son günlerde düşüş trendine girmiş durumda. Yatırımcıların kafasını karıştırmış tedirgin etmiş durumda. Uzmanlarda bu ara tahmin yapmaktan kaçınıyorlar bunu görebiliyoruz. Bu yüzden biz farklı birşey yapmak istedik. Facebook sayfamızda bir anket yayınlayarak üyelerimize altının seyri hakkında soru sorduk bakın verilen cevaplar nasılmış hep beraber görelim. Ayrıca dilerseniz sizde konu altından yorum yapabilirsiniz.

UYARI: Burada yer alan, Altın ve diğer finansal piyasalara ilişkin yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Ali Korkmaz: Pazartesi öğlene doğru belli olur yükselecek mi ertesi günü mü bekleyecek diye. Zaten tüm yatırımcılar gözünü altına dikti bekliyor araştırıyor düşünüyor. altın yukarı yönlü bir seyir yakalayınca sert alımlar ile güçlenip zirve günlerine dönebilir.

Tolga Kadıoğlu: Bir dahaki hafta sonu1620 ile kapatır bence !

Vedat Turgut: önümüzdeki haftada düşüş sürebilir. Ay sonuna dikkat diyorum.

Hasan Seven: Avrupa parasal genişleme yapacak buda altını uçurur. Önümüzdeki hafta ons 1900 geçer çünkü millet altına yöneldi

‘Murat Gül: Altına gelince 1650′den geriye gelirse 1600 tekrar geri gelirse 1500′e kadar gelir. Ama fed para basarsa ileri mars mars olur :)

Zafer Çetinkaya: Altın milletin almasıyla satmasıyla düşüp çıkmaz arkadaşlar. Avrupa bankaları likidite sorununu çözmek için altın bozduruyor. Düşüş ondan. 101′den yukarı alanların kısa zamanda kara geçemeyeceğini düşünüyorum

Rıdvan Hamitoğlu: Uzun vadede altın kaybettirmez! Orta ve kısa vadede düşüş eğilimi sürecek.

Gül Ünsel: ‎1700 dolar psikolojik sınırdı kırılınca bir anda 1650′e kadar düştü… Bence küresel bir ani çöküş daha olmazsa 1500 dolarları görür diyorum.. Tabi bir altın borçlusu olarak düşebildiği kadar düşsün derim. Şuan 97 TL civarında önümüzdeki haftayı 95′ten kapatır gibime geliyor.

Metin Misirlioglu: dolarda ki bu ateş piyasalar için hiç uygun değil. Ateşi mutlaka düşürülecek hem de kısa vadede bence. Uluslararası ticaret durma noktasına gelebilir. Müdahale
kaçınılmaz. Ve bence doların ateşini almak için fed para basma kararı alacak. Bence işlerine de gelir beleşten para basmak.

Sergülent Çalışkan: Bizim sözümüz sabırla ve şükür içinde bekleyenler içindir. Altında günlük haftalık aylık macera aramayanlar içindir. Sözümüzü tekrar edelim. Dünyanın bu krizden çıkması adına tüm insanlığın daha adil ve huzurlu bir yaşam sürmesi için siyasetçilerin ve hükümetlerin kendi hırs ve ihtiraslarından uzakta. Canla başla çalışacaklarına inanıyorsanız altından çıkın yoksa biriktirmeye devam edin sabırla şükredin.