Altın
ONS ALTIN 1500.74 $ -0.13% (-2.00) GRAM ALTIN 276.43 tl 0.09% ÇEYREK ALTIN 449.21 tl 0.09% REŞAT ALTIN 1818.94 0.09% Dolar 5.7294 0.31% Euro 6.3499 0.29%

Altın almak isteyenler dikkatli olsun

altınSürekli değişken olan altın fiyatları dolandırıcıların iştahını aşırı şekilde kabarttı. Dolandırıcılar fırsattan faydalanmak amacıyla düşük fiyatlarda altın satarak insanları kandırmaya çalışıyorlar. Bu konuda kuyumcular bile sahte ile gerçeği zor ayırt ediyor.

Güvenilir liman olarak görülen altının fiyatı arttıkça sahtecilerin yaratıcılığı da bir o kadar arttıyor. Dolandırıcılar kazançlarını artırmak için harekette. Parasını altına yatırmak isteyen insanları hedef alan dolandırıcılar ayarı düşük ya da sahte altını değerinin altında bir fiyattan gerçek altınmış gibi satmaya çalışıp insanları kazıklamaya çalışıyorlar.

Altın almak isteyenler dikkatli olsun
Vatandaşların yanı sıra sarrafları da kandırmak için fırsat kollayan dolandırıcılara karşı alarma geçen kuyumcular önemli uyarılarda bulunuyor. Altın suyuna batırılmış ya da ayarı düşük altınları gerçekmiş ama piyasa fiyatının altında satıyormuş gibi davranarak insanlar kandırılıyor. Altın fiyatlarının çok dalgalandığı 2013 yılında insanımız ve sarraflar bu tür dolandırıcılara karşı dikkatli olmalıdır. Birkaç lira kâr edeceğim diye paralarını bu tür dolandırıcılara yedirmemelidir. Zira gerçek altınla sahte ya da ayarı düşük altın arasındaki fark çok zor anlaşıldığı için tebdirli olmanızı öneriyoruz.