Altın
ONS ALTIN 1500.84 $ -0.13% (-1.90) GRAM ALTIN 276.45 tl 0.10% ÇEYREK ALTIN 449.23 tl 0.10% REŞAT ALTIN 1819.05 0.10% Dolar 5.7299 0.30% Euro 6.3510 0.31%

Polonya Zlotisi kaç TL? Zloti para birimi grafiği

altın

Polonya Zlotisi

İlk para Lidyalılar zamanında kullanılmaya başlanmıştır. Bu zamandan sonra günümüze kadar gelmiş ve çeşitli kolaylıklar sağlamıştır. Polonya zlotisi nereden alabilirim diye düşünen arkadaşlar vardır. Bu konuda döviz bürolarından tedarik edebilirler. Her ülkenin para birimi o Polonya Merkez Bankası tarafından belirlenir ve diğer ülkelerin para birimlerine göre koruma altını alınır. Bu durum ülkenin parasının değer kaybetmemesi ve ekonomik olarak güçlenmesine katkı sağlar.

Polonya Zlotisi ve Türk Lirası

Polonya zlotisi kuru olarak çok fazla yükseliş ve düşüş olmayan bir kurdur. Ulusal para piyasalarında PLN denilen birim ile temsil edilmektedir. Ekonomik yapısı iyi olan ülkelerin ve dış ticarete kapalı olan ülkelerin para değerleri daha fazladır. 1 Polonya Zlotisi yaklaşık olarak 0.9750 TL ye karşılık gelmektedir. Yani buradan ülkemizin Polonya ile para değeri arasında çok uçuk bir fark olmadığını ve görmekteyiz.


faydalı linkler
- Polonya Zlotisi kaç TL?
- Polonya Zlotisi Grafik


Dolar ile Polonya Zlotisi Arasındaki Değer

1 Amerikan Doları yaklaşık olarak 3.66 Polonya zlotisi olarak değer görmektedir. Ülkelerin Merkez Bankasının belirlediği değere göre Polonya zlotisi dolar arasında 3 kat kadar bir fark vardır. Bu fark ülkelerin dış ticaret konusunda olan kapalılıklarınla paralel olarak değişmektedir. Yatırım yapacak olan kişiler arasında bu Polonya zlotisi pahalı olmasına rağmen bir yatırım aracı olarak düşünülebilir. Yatırımcılara başarılar dileriz.