Altın
ONS ALTIN 1500.30 $ -0.16% (-2.40) GRAM ALTIN 276.63 tl 0.17% ÇEYREK ALTIN 449.53 tl 0.17% REŞAT ALTIN 1820.25 0.17% Dolar 5.7349 0.40% Euro 6.3560 0.39%

Rumen Leyi

altın

Romanya para birimi

Romanya'nın resmi para birimi olan Ley, 2005 yılı itibariyle Ley’den dört adet sıfır atılarak yeni para birimi olan 'Yeni Rumen Leyi' olarak kullanılmaya başlanmıştır. RON ifadesiyle kullanılır.

Romen Leyi kaç TL

2015 yılı itibariyle (Ekim 25) üzerinden 1 RON 0,37227 Türk lirasına eşittir. Bu anlamda TLkur.com olarak tüm döviz birimlerinin oranlarına ulaşabilir ve para birimlerinin aylık gelişim grafiklerini de görebilirsiniz. Romanya’da para birimi olarak RON ya da LEI kullanılmaktadır. Avrupa birliğinin para birimi olan AVRO’ya geçiş gündemde olsa da yakın gelecekte bu durum mümkün gibi görünmüyor.

Romen Leyi takip adresi

Gündemdeki gelişmelerle birlikte değişen döviz kurlarının hızlı bir şekilde takibi için TLkur.com internet sitesi üzerinden gerekli bilgileri alabilirsiniz. Site, döviz kurlarının inişli çıkışlı durumlarını ayrıca aylık grafikler halinde sizlere sunmaktadır.

Romen Leyi dışında ayrıca TLkur.comüzerinden döviz oranlarının güncel durumunu görebilir ve farklı para birimlerinin tüm ülkelerde kullanılan para birimlerindeki ücret karşılığını da görebilirsiniz. Türkiye’de ve yabancı ülkelerde kullanılan para birimlerinin verileri, Merkez Bankası verileriyle aynı olarak sizlerle paylaşılmaktadır. Bu anlamda döviz kurlarında yaşanan anlık değişimlerde sitemizden yayınlanmaktadır. Gelişmiş alt yapısı ve güncel bilgileriyle sizlere kaliteli bir bilgi akışı sunan TLkur.com, döviz hesaplama uygulamasını da devreye almıştır. Bu uygulamayı kullanarak tercih ettiğiniz para birimini, farklı birçok para birimindeki karşılığını hesaplayabiliyorsunuz. Bu anlamda da sizlere destek olma ve güncel verileri paylaşarak destek olunmaktadır.
- Rumen Leyi TL
- Romen Leyi Euro