Altın
ONS ALTIN 1499.62 $ -0.21% (-3.11) GRAM ALTIN 276.27 tl 0.03% ÇEYREK ALTIN 448.93 tl 0.03% REŞAT ALTIN 1817.84 0.03% Dolar 5.7307 0.33% Euro 6.3513 0.32%

USD/CAD Analizi

altınUSD/CAD paritesi dolar kurunda önemli bir yer tutmaktadır. Forex'te de sıkça alış-veriş yapılan bu parite, Amerikan doları ve Kanada dolarının değerini önemli ölçüde yansıtır. Kanada, Amerika'nın hemen yanındadır. Birebir Amerika ekonomisi değildir fakat Birleşik Devletler'in ekonomisinde önemli bir değişkendir.

USD/CAD paritesi çok yükseliyorsa, doların diğer tüm ülke kurları üzerinde büyük bir yükseliş yapacağını ön görebilirsiniz.
Bu öngörüyü şu durum gösterir: Ekonomide birbirlerine çok yakın ilişkileri bulunan ABD ve Kanada'nın dolarlarının seyri genellikle birbirine yakın seyreder. Eğer USD/CAD yani ABD doları/Kanada doları paritesi çok yükselirse, ABD Doları'na olan ilgi global bir ilgidir ve sadece iç ekonominin gerçeklerini yansıtmaz. ABD ve Kanada iç ekonomisinden bağımsız şekilde Amerikan Doları'nın uluslararası piyasalarda çok güçleneceği öngörüsünde bulunabilirsiniz.

USD/CAD analizi

USD/CAD fx çifti şuan 1.40 seviyelerindedir. USD/CAD paritesinde geçen hafta 1.4700 seviyesi ile son 13 yılın en yükseği görülmüştür. Bu durum ABD ve Kanada iç ekonomisinin global piyasaya olan etkisinde hafifliği göstermektedir. Eğer ABD kendi ekonomisinde daha iyiye giderse bu parite rekor kırmaya ve dolar tüm diğer para birimlerine karşı sürekli değerlenme durumunu koruyacaktır.

USD/CAD son durum

Parite geçen hafta 13 yıllık zirve yaptıktan sonra petrol fiyatlarında biraz düzelme yaşanmasıyla birlikte tekrar 1.40 seviyelerine çekilmiştir.

USD/CAD canlı takip için -> USD/CAD
Dolar Türk Lirası kuru canlı takip için -> Dolar